Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Tohle je asi nejrychlejší odtah vozu, jaký jsme kdy viděli

News

15.08.2016

Odtahové služby musí při své práci postupovat opatrně a zároveň rychle. A pávě rychlost je doménou nového odtahového vozu v Turecku.

z3JoCZ6AC48

Právě tam byl před pár dny natočen odtahový vůz, který by třeba u nás v Praze budil velkou hrůzu. Nikoliv však proto, že by vypadal nějak děsivě. Jeho největší zbraní je rychlost, s jakou dovede naložit a odvést špatně zaparkované auto.

Prakticky má vzadu dvě velké plošiny, které známe například z vysokozdvižných vozíků ve skladech. Ty jsou schované pod korbou a v případě potřeby je pracovník odtahovky spustí. Vše je zdokumentováno na přiloženém videu, přičemž se jedná o vskutku zajímavou podívanou.

Dohromady se vše odehraje v čase přibližně 40 sekund, v čemž je započítán příjezd i odjezd odtahovky. Výsledek je tedy takový, že i kdyby si někdo šel koupit noviny do nedaleké trafiky a nechal své stát auto u chodníku, čistě teoreticky by se mu v Turecku mohlo auto během chvíle "ztratit".

Bylo by pak hodně zajímavé sledovat, co by tenhle odtahový vůz provedl s českými řidiči. Ti si občas parkují doslova kde se jim zlíbí a v případě nasazení "rychlosběrné odtahovky" si myslíme, že by to způsobilo například v Praze velký poprask.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: