Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chcete vedět, co vše nabídne nový Ford Fiesta? Řekneme vám to

News

15.08.2016

Nová generace Fordu Fiesta by měla dorazit už za rok a my vám povíme vše podstatné o chystané novince.

Nová generace populárního malého hatchbacku dostane novu tvář, větší tvary a kvalitnější materiály. Tím pádem se bude jednat o tvrdého konkurenta pro Peugeot 208 nebo Volkswagen Polo. Ačkoliv ale bude Fiesta vypadat větší, v kabině se dočkáme jen minimálního nárůstu místa.

Vůz využije novou modulární platformu Global B, což znamená, že délka a rozvor dostanou nepatrný nárůst. Největší změnou tak bude pouze znatelně větší rozchod kol. Budoucí Fiesta dostane přední vzpěry MacPherson, vzadu najdeme torzní příčku. Zájemci o sportovní svezení se mohou těšit na ostřejší verzi ST.

Ta dostane přitvrzený podvozek, vylepšené zavěšení a tři dveře. Klasická Fiesta pak bude nabízena i s pěti dveřmi. Po designové stránce chce Ford instalovat sníženou kapotu, užší čelní světlomety a horizontálně usazené zadní lampy. Proměnou projdou také litá sportovní kola.

Ford hodlá zapracovat na kvalitě materiálů, jejich zpracování a vylepší design středového panelu a palubní desky. Změnou projde taktéž konektivita a nově nabídne Fiesta lepší multimédia. Tím to však nekončí, samostatnou kapitolou jsou i motorizace.

Pod kapotou se totiž objeví benzinový litrový tříválec EcoBoost a také 1,5litrový turbodiesel. Do nabídky přbude dvouspojkový automat PowerShift, manuál se bude nabízet také. A pokud se ptáte, čím bude poháněna ostřejší Fiesta ST, tak vám odpovíme tak, že se bude jednat o benzinový čtyřválec. Konkrétnější informace totiž k této verzi zatím nikdo neposkytl.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: