Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Auto slaví nový úspěch ve Velké Británii

News

18.07.2016

Česká automobilka Škoda Auto slaví nový úspěch. Je totiž i nadále nejspolehlivější automobilovou značkou ve Velké Británii.

Tohoto prvenství dosáhla již podruhé, konkrétně ve studii agentury pro výzkum trhu J. D. Power. Kromě toho se modely Fabia a Yeti umístily na prvních příčkách svých tříd. Přitom se průzkumná akce „J.D. Power UK Vehicle Dependability Study (VDS)“ konala teprve podruhé.

Výzkum se soustředil na automobily, poprvé registrované v letech 2013 a 2015. Akce J.D.Power se pak dotkla 13 tisiců náhodně vybraných prvních majitelů vozů Škoda ve Velké Británii. Ti měli následně zdělit do dotazníků problémy, které se na jejich voze vyskytly v posledních 12 měsících.

Celkem bylo vyjmenováno 177 projevů nedostatků sdružených do osmi kategorií: motor a pohonné ústrojí, exteriér, požitek z jízdy, displeje a obsluha, infotainment, sedadla, klimatizace a interiér. Hodnocení studie VDS 2016 pak vychází z počtu uvedených závad na sto vozů. To znamená, že čím nižší je bodová hodnota, tím je to vlastně lepší skore pro vůz samotný.

S pouhými 66 body se tak značka Škoda umístila na čele hodnocení – 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o 11 bodů překonala svůj vlastní výsledek z minulého roku. Průměrný počet bodů za všechny zúčastněné značky pak byl 113 bodů.

V čele bodování se umístila nová Fabia, která dominovala třídě malých vozů. Naopak Yeti zvítězil ve třídě kompaktních SUV a současná Octavia získala druhé místo ve třídě kompaktních vozů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: