Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin Vantage S V12 dostal edici „Spitfire 80“

Představení

16.07.2016

Britská automobilka Aston Martin si připravila novu lahůdku pro pravé fajnšmekry. Uvádí na trh speciální edici model Vantage S V12, jenž se inspiruje stíhacím letounem Supermarine Spitfire.

Na první pohled jej každý pozná podle specificky zeleného laku Duxford Green. Na bocích auta jsou pak umístěny žluté pruhy, které odkazují na náběžné hrany křídel legendárního letadla. Mimochodem, tenhle slavný letoun letos slaví 80. let od svého prvního startu.

A právě k té příležitosti si Aston Martin připravil edici o osmi kusech s označením Spitfire 80. A ačkoliv je dost možné, že v tuhle chvíli je už kompletně vyprodaná, i tak stojí za to se podívat, co vlastně vůz nabídne a v čem je tak výjimečný.

Vantage S V12 Spitfire 80 vlastně odkazuje na letoun, který vstoupil do akce 4. srpna roku 1938 a chránil území Velké Británie. K jeho poctě a tehdejším vynikajícím dovednostem tak po něm Aston Martin pojmenoval svůj vrcholný model.

Stavbu všech osmi kusů má na starosti speciální divize Q a čistě pro zajímavost, výtěžek z prodeje vozů půjde na konto dobročinnému fondu britského letectva RAF. Každý kus je přitom s cenovkou o přibližně 40 tisíc liber dražší, než dosavadní vrchol V12 Vantage S.

Každého jistě zajímá, zda došlo na změny pod kapotou. Můžeme rovnou odpovědět, že nikoliv. Stále zde je atmosféricky plněný dvanáctiválec s objemem 5,9litru o výkonu 571 koní a s točivým momentem 620 Nm. Krom toho ale vůz dostal nový sportovní výfuk s koncovkami ve tvaru výfuků, jako byly u motoru Spitfiru.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: