Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Poslechněte si zvuk zběsilého Lamborghini Huracan Superleggera

News

14.07.2016

Na slavném okruhu Nordschleife se včera proháněl testovací prototyp Lamborghini Huracán. Podle některých prvků karoserie a hlavně zvuku, se však nejspíše jedná o ostré provedení Superleggera.

Přesně za rok by přitom měla proběhnout jeho oficiální světová premiéra. Odhlečený a rychlejší Huracan se musí doplna vyvinout, aby mohl stírat ostrou konkurenci a své zákazníky omámil svou dynamikou a vlastnostmi.

EfT47xrhuqM

Pod kapotou vozu zůstane atmosféricky plněný desetiválec, jenž dostane výkonnostní doping v řádu 10 až 20 koní. Klasické Lamborghini Huracan přitom používá vidlicový desetiválec o objemu 5,2litru s maximálním výkonem 610 koní a točivým momentem 560 Nm. Už to umí zrychlit z nuly na stovku za 3,2 sekundy, takže je otázkou, za kolik to zvládne Superleggera.

Co se týče aerodynamiky, i přes důkladné maskování vidíme vpředu nové aerodynamické prvky, které usměrňují proud vzduchu kolem vozidla. Přední splitter je nižší a boční vstupy pro vzduch byly rozšířeny. Verze Superleggera je navíc překladu super lehký a tak lze očekávat nasazení karbonových dílů karoserie.

Spekuluje se o nasazení i dílů z uklíkových vláken. Tak či tak, úspora hmotnosti má dosáhnout kolem 100 kg, což se bezpochyby projeví na silnicích. Současně s tím čekejme do sportovna laděnou kabinu, minimum výbavy a jak napovídá video, velmi hutně znějící výfukovou soustavu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: