Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Clio RS a provedení Grandtour? Nic není nemožné

Představení

14.07.2016

Co by jste řekli na to, kdyby Renault začal vyrábět současné Clio RS v rodinné veri Grandtour? Že jeo nesmysl? Zas až takový ne, jak vám ukáže následující počítačový návrh.

Současné Clio Grandtour je navíc mnohem více populární než jeho předchůdce, částečně proto, že vypadá dobře, ale také proto, že nabídne solidní parametry a dobré jízdní vlastnosti. Pokud bychom si pak představili, že by přišla verze RS, jednalo by se o něco, s čím se konkurence smíří jen těžko.

Současné Clio RS Grandtour se navíc dočkalo velmi povedené očítačové vize, na které zapracoval slavný designér X-Tomi Design. Při pohledu na snímek je pak jasné, že mu to víc než sluší, však se na to podívejte sami. Líbí se vám? Nám rozhodně ano.

Ostře řezaná karoserie z klasického Clia RS, aerodynamické prvky všude možně, sportovní litá kola a k tomu se přidává praktičtější karoserie kombi. V podstatě se jedná o menšího bratra Renaultu Mégane GT, jen je oproti němu lehčí, kompaktnější a možná by byl i více zábavnější.

V případě, že by se Renault opravdu rozhodl něco takového vyrábět, tak by se nejspíše Clio RS Grandtour nedočkalo některýchj prvků výbavy, které nabízí větší Mégane GT. Jedná se kupříkladu o systém řízení všech čtyř kol, který známe i z modelu Talisman.

I tak by se jednalo o zajímavou alternativu k současné nabídce Clií. Drobná chyba ale bude nejspíše v tom, že Renault se zřejmě nikdy k tomuto kroku neodhodlá a sportovní malý kombík na bázi Clia nebude vyrábět.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: