Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pětkové BMW nové generace se ukáže v Detroitu. Nabídne toho víc než dost

News

13.07.2016

Mnichovská automobilka BMW pilně testuje novou generaci řady 5 na silnicích v Německu a okruhu Nordschleife. Společně s tím se na povrch dostávají nové zprávy o tom, kdy se vlastně dočkáme premiéry vozu.

Příští BMW řady 5 se totiž nakonec nepředstaví na autosalonu v Paříži, jak bylo původně v plánu. Místo toho si budeme muset počkat až na leden roku 2017. Tehdy se má konat další ročník autosalonu v Detroitu a těsně předtím lze čekat "únik" nebo předběžnou webovou premiéru finální podoby příští řady 5.

Nová pětková řada má nabídnout novou podvozkovou platformu převzatou z vrcholné řady 7. Zároveň má poprvé v historii nabídnout BMW 5 některé díly karoserie z uhlíkových vláken, čímž bude oproti předchůdci asi o 100 kg lehčí.

Co se týče motorizací, pod kapotou čekejme hlavně nové čtyřválce, které nabídnou nižší spotřebu a emise. Zároveň se dostane i na varianty 540i a 540d. Vrcholem nabídky se pak stane M5, ale ta přijde za další rok po premiéře.

A co se vlastně tedy ukáže na nadcházejícím podzimním autosalonu v Paříži? Jelikož zmiňovaná pětka to nebude, čekat máme premiéru modelu X2 Coupé. Ano, čtete správně, na svět se dere další Xko, tentokrát na bázi dvojkové řady. Se vším přichází německý BMW Blog, jenž se pro změnu odkazuje na tajné informace od manažerů BMW.

Prakticky se pak bude jednat o většího sourozence současného BMW X1. Název Coupé pro změnu říká, že dozadu se opět neposadí vyšší postavy a výhled vzad se při parkování bude nejspíše rovnat nule. Ostatně, kdo zná auta typu BMW X4 a X6, ví o tom své.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: