Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Nové BMW řady 5 doslova řádí na Ringu

News

29.06.2016

Na internet uniklo nové video, na němž se prohání zamaskovaná nová generace BMW řady 5 (G30). Místem přistižení se stala Severní smyčka a je vidět, že nová pětka bude opět velmi řidičsky zábavná.

Podle zachycené registrační značky se pak jedná o prototyp, jenž má pod kapotou uložený 4,4litrový benzinový přeplňovaný osmiválec. Možná i díky tomu se dá ve videu zpozorovat krásný táhlý drift, který zajišťuje vysoký výkon putující na zadní nápravu.

3NJ7juC0od0

Stávající generace s tímto motorem nabízí výkon 450 koní a 650 Nm točivého momentu. Natočená novinka by tyhle hodnoty měla o něco navýšit. Ve prospěch lepší jízdní dynamiky hovoří také nižší hmotnost, kterou podpoří modulární platforma CLAR vytvořená z kombinace vysokopevnostní oceli, hliníku a karbonu.

Očekává se, že vůz zhubne na váze přibližně 100 kilogramů. Zároveň videu ukazuje, že příští generace řady 5 bude stále zábavným autem. Samozřejmostí je vylepšená výbava, která má jít ve stopách vrcholné řady 7. Například dálková světla budou za příplatek laserová, koncové svítilny budou naopak tvořeny diodami OLED.

Je tak dost pravděpodobné, že se dočkáme ovládání gesty, lepších materiálů v kabině, nebo i systému, promítajícího důležité jízdní informace na čelní sklo.

Tagy: BMW 5, řada 5, BMW
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: