Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Transporter T6 prošel tuningem. ABT mu dodalo 235 koní

News

28.06.2016

Tuningová společnost ABT letos slaví 120. let od svého založení a při té příležitosti vydala hned několik speciálních úprav různých vozů. Tou poslední je vskutku zajímavý ABT Volkswagen Transporter T6.

Už po stránce vzhledu se jedná o něco, na bychom na silnici asi určitě nepřehlédli. ABT dodalo nejnovějšímu Transporteru novou čelní masku, nástavec předního nárazníku a nový lak karoserie. Vzadu se objevilo střešní křídlo a nový nárazník s otvory pro hned čtyři koncovky sportovních výfuků s logem ABT. Při pohledu z boku jsou vidět širší prahy a do sportovna laděná 19palcová litá kola CR k běžné verzi také nedostanete.

Po stránce pohonu lze zvolit ze dvou variant s dvoulitrovým turbodieselem pod kapotou. První verze dostala 180 koní a 400 Nm (původní hodnoty byly 150 koní a 340 Nm), náročnější kupce zaujme verze s výkonem 235 koní a 490 Nm (původně 204 koní a 450 Nm). Obě provedení slibují lepší jízdní dynamiku a také o něco nižší spotřebu.

Aby obří Volkswagen vůbec držel na silnici, dostal snížený podvozek o 40 mm s tlumiči Bilstein. Komu by to přišlo stále málo, může sáhnout po podvozkovém setu vyvinutém přímo firmou ABT. V tom případě dostane Transporter nové pružiny, tlumiče a celý vůz se sníží o 70 mm.

A jak je to s cenami? ABT si účtuje za úpravu slabšího provedení 1 990 Eur (54 tisíc korun), za silnější verzi pak zájemce zaplatí 2 290 Eur (62 tisíc Kč). Možné je dokoupit i sadu 20palcových kol s pneumatikami o rozměru 275/35 R20, ty však stojí 4 880 Eur (132 tisíc Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: