Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chcete VW Golf GTI Clubsport S? Možná se na vás nedostane

News

24.06.2016

Německý Volkswagen nabízí v současné době hned několik ostrých Golfů. Vrcholem je nejnovější provedení GTI Clubsport S. Právě o něj je ale takový zájem, že je dost možné, se na vás nedostane.

Tenhle nováček drží rychlostní rekord na okruhu Nurburgring s časem 7:49,21 minuty, což je velmi solidní hodnota. Až dnes se oficiálně potvrdilo, že se bude jednat o limitovanou edici. Celkem má vzniknout 400 kusů, z nichž se jich ale moc do České republiky nedostane.

Konkrétně to výrobce rozpočítal tak, že sto kusů má zůstat v Německu a další stovka dostane levostranné řízení. Zatím není známo, kolik kusů se dostane k nám do Čech. Zatím se počítá jen s pár jednotkami, rozhodně jich ale nebude víc jak deset.

Například Nizozemsko má dostat také 10 kusů, takže je dost možné, že na většinu zájemců o nejostřejší Golf historie se nedostane. Otázkou zůstává i cenovka vozu, která jistě nebude nízká. Dá se očekávat i "přeplácení", které se často stává v případě, že je model přísně výrobně omezen na předem daný počet kusů.

A pro připomenutí, Volkswagen Golf GTI Clubsport S má pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 310 koní a točivým momentem 380 Nm. Zrychlení z nuly na stovku mu trvá 5,3 sekundy a podle VW je možné dosáhnout nejvyšší maximální rychlosti 260 km/h.

To vše zvládne se dvěma sportovními sedačkami v kabině, manuální převodovkou a vahou 1280 kg. Kdo by chtěl automat DSG, má smůlu, pro tuhle verzi není vůbec v nabídce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: