Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

McLaren 570S Sprint je venku. Co nabízí okruhový drsňák?

Představení

23.06.2016

Také letos se bude konat další ročník Festival rychlosti v Goodwoodu a právě tam odprezentuje britská automobilka McLaren ostrou verzi svého modelu 570S.

hr-QGdQ0aIg

Ponese označení Sprint, přičemž bude určena výhradně pro ty, co chtějí závodit na závodních okruzích. Z předešlé věty proto vyplívá, že 570S Sprint postrádá silniční homologaci. A co vše se vlastně oproti sériové verzi vozu změnilo?

Přibylo větší přední lízátko, křidélka po stranách předního nárazníku a doslova nepřehlédnutelné je pak gigantické pevné zadní křídlo. Podvozek auta dostal lepší zakrytování a v základu má verze Sprint nová hořčíková kola s centrální maticí se závodními slicky Pirelli.

I zde ale najdete příplatky a tak si případní zájemci mohou připlatit například za vestavěné vzduchové zvedáky. Ty mají usnadnit výměnu kol. Podstatný je také interiér, v němž majitelé najdou jednu závodní sedačku s šestibodovým bezpečnostním pásem. Pro vetší bezpečnost (a okruhové závodění) nechybí ochranná klec certifikovaná organizací FIA a dost potřebný hasicí systém.

McLaren 570S Sprint má být dostupný všech klasických barvách, které jsou určeny i pro klasický 570S. Za příplatek se dá edice Sprint vylepšit na specifikaci GT4. Tím pádem se zněj stane čistá závodní verze 570S GT4. McLaren ale zatím neřekl, kolik přesně si bude za tuto "přestavbu" účtovat.

Pod kapotou britské novinky se nachází přeplňovaný osmiválec se dvěma turbodmychadly o objemu 3,8litru. Ten poskytne výkon 570 koní a točivý moment 600 Nm. Po stránce výkonu tedy nedošlo k žádným změnám, ovšem po stránce hmotnosti ano. Podle dosavadních zpráv bude Sprint o něco lehčí, než verze 570S. Ta váží 1 313 kg.

Základní cena 570S Sprint činí 148 tisíc liber, což je v přepočtu okolo 5,2 milionu Kč. První vyrobené kusy se pak ke svým majitelém dostanou začátkem příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: