Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jeep zabil svého majitele. Obětí je filmová hvězda

News

22.06.2016

Amerikou otřásla zpráva o úmrtí herce Antona Yelchina z filmu Star Trek. Ten byl minulou neděli ráno nalezen mrtvý u brány jeho domu. Příčinou smrti pak byl jeho Jeep Grand Cherokee.

Tento vůz je totiž v poslední generaci vybaven voličem automatické převodovky, který je dosti zmatený a neumožňuje klasický posun "v dráze". Model Grand Cherokee se navíc aktuálně svolává do servisů v rámci svolávací akce právě kvůli neintuitivním voličům automatické převodovky.

Elektronický volič automatu má přitom doposud na svědomí okolo 120 nehod a 40 zranění. Horší je, že za to vše vlastně může nepozornost majitelů aut, kteří si před absolutním zastavením vozu nevšimli, že nemají zařazený parkovací mód.

Jde o to, že volič automatu je vlastně joystick, který se vždy vrací do své původní polohy bez ohledu na to, co jste právě zvolili za režim. Stačí tak chvíle nepozornosti nebo zmatku a rázem se může stát to, co herci Yelchinovi. Právě jeho vůz totiž sám od sebe přimáčkl ke zdi a vinou toho byl udušen.

V neděli ráno byl tento herec nalezen přimáčknutý mezi vozem, branou a zděným sloupkem. Koroner pak po ošetření a prozkoumání místa prozradil, že za smrt mohla traumatická asfyxie, což je udušení následkem zranění. Jeho Jeep měl přitom v době nalezení pořád zařazen neutrál.

Koncer FCA aktuálně svolává všechny vozy s tímto elektronickým voličem převodovky do servisů. Tam bude provedena bezplatná softwarově upravena funkce voliče. Ta bude při otevření dveří řidiče automaticky zařazovat režim P, čímž se zabrání případným dalším nehodám.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: