Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Příští Nissan Leaf nabídne dojezd okolo 550 kilometrů

News

22.06.2016

Světem hýbou elektromobily a jejch výrobci se postupně snaží, aby dojezd elektroauta byl srovnatelný s klasickým benzinovým vozem. Nejnověji vyráží do výzvy společnost Nissan s modelem Leaf.

Ten ve své druhé chystané generaci údajně nabídne hned několik akumulátorů s různou kapacitou. Má to pomoci nejen v boji s konkurecní, nýbrž se má zvětšit taktéž samotný dojezd jednotlivých verzí.

Už na loňském autosalonu v Tokiu představil Nissan svůj nový koncept, jenž byl vybaven akumulátory o kapacitě 60 kWh. Podle propočtů by to mělo u Leafa stačit na ujetí 500 až 550 kilometry na jedno nabití. Pokud by tomu tak opravdu bylo, pak bychom tu měli první elektro Nissan, jenže by svým dojezdem překonal některé své benzinové sourozence.

Nissan se navíc nejspíše hodlá postavit firmě Tesla a bojovat s ní na ostré nože. Jejich Model S také není marný a tak uvidíme, kdo bude v budoucnu vítězit u zákazníků a dobíjecích stanic. Již dnes má japonský výrobce základní verzi s kapacitou 24 kWh, popřípadě silnější verzi s kapacitou baterií 30 kWh.

Do budoucna máme počítat s tím, že se modelová nabídka Leafu zásadně rozšíří. Zákazníci si budou moci objednat hned několik verzí s různě velkými akumulátory. Od toho se odvine cenovka vozu, která nejspíše nebude u verze s dojezdem 500 km nízká. Koho zpráva zaujala, toho jistě potěší fakt, že nová generace Nissanu Leaf dorazí v roce 2018.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: