Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncern Volkswagen přestane vyrábět přes 40 modelů. Dojde i na Škodovku?

Info

21.06.2016

Koncern Volkswagen tento týden oznámil, že v příštích letech přestane vyrábět více než 40 modelů. S informací přišel německý deník Handelsblatt a je otázkou, jakých všech modelů se tohle opatření dotkne.

Modelové škrty jsou důsledkem nové strategie firmy, která byla představena minulý čtvrtek. Koncern Volkswagen v současnosti vyrábí přibližně 340 modelů a právě z tohoto počtu jich okolo 40 ubude.

Zatím to není jisté, ale svého nástupce by nemusely dostat modely Jetta, Scirocco a Beetle. Současně s tím se hovoří i o tom, že v budoucnu zmízí z nabídky "trojčata" se jmény Volkswagen Up!, Škoda Citigo a Seat Mii.

Změny se dotknou příští generace VW Golf. Krom toho, že se nedočkáme ostré verze R400, nepřijde ani třídveřové provedení. Může za to fakt, že každá karosářské verze je vedením VW chápána jako samostatný model a díky aféře Dieselgate si nemůže výrobce dovolit utrácet za "zbytečnosti".

Podle mluvčího automobilky se zatím neví přesně, kolik vlastně modelů zmizí z nabídky. Je to dost složité určit, protože koncern Volkswagen Group vlastní značky Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche, Seat, Škoda, MAN, Neoplan a Scania. Z těchto značek se pak vybere okolo 40 modelů, které řeknou poslední sbohem.

Hlavním smyslem nové firemní strategie je budoucí rozvoj koncernu po překonání dopadů loňského skandálu kolem aféry Dieselgate. Do roku 2025 koncern investuje desítky miliard eur do elektrických vozů a na trh chce do té doby uvést okolo třiceti elektrických a hybridních vozů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: