Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Co by jste řekli na novou Škodu Tudor? Nám se líbí!

News

21.06.2016

Chtěli by jste, aby Škoda Auto začala vyrábět kupé se slavným jménem Tudor? Její první generace z let 1946 až 1952 byla víc než úspěšná a v roce 2002 jsme mohli spatřit její moderní do sportovna ztvárněný koncept.

Ten byl k vidění na Ženevském autosalonu a zájem ze strany veřejnosti byl tehdy víc než enormní. Vedení koncernu VW však její produkci zatrhlo s tím, že je to moc dobré auto, a tak se chutě veřejnosti museli pomaličku vytratit.

Přitom jsme před 14 lety viděli nádherně vypadající kupé, které by i dnes moho zatopit pod kotlem leckterému sportovnímu vozu. Pod jeho kapotou byl totiž uložen benzinový 2,8litrový šestiválec. Ten se nabízel i do vrcholného provedení první generace modelu Superb,v němž pracoval s automatickou převodovkou.

V posledních dnech se ale na svět dostala nová fotografie Tudoru a jak se dalo čekat, inspirací byl opět Superb, tentokrát třetí generace. Použita byla špičková výbava, takže zde vidíme krásná velká litá kola, metalický lak karoserie. Použity byly i "zamračené přední světlomety" a elegantně seříznutá karoserie vzadu.

Počítačová ilustrace pochází od Theophiluse China a defacto by se v případě sériové výroby mohlo jednat o mnohem levnější a luxusně vypadající konkurenci pro koncernovou Audi A5. Ostatně, i z té snímek do jisté míry vychází.

Bohužel, jak už to tak bývá, v rámci koncernové politiky nejspíše počítejme s tím, že v nejbližších letech se Škody Tudor nedočkáme. V aktuálním procesu je vývoj prvního sedmimístného SUV Kodiaq, na kterém Škoda Auto staví část své budoucnosti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: