Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW 3 Touring skončí na trhu v USA. Lidé ho nechtějí

Info

21.06.2016

Zatímco auta typu kombi jsou v Evropě hodně populární, to samé neplatí o trhu v USA. Tam se největší oblibě těší obří sedany a SUV. I to je možná důvod, proč v Americe končí BMW 3 Touring.

Přitom to není poprvé, kdy značka BMW stáhla kombík z amerického trhu. Již dříve došlo celkem v tichosti k zastavení prodeje americké verze BMW 5 Touring. Menší řadu 3 Touring zatím výrobce do USA dováží, ale i tomu již brzy bude konec.

Aktuální registrace vozu jsou ovšem tak bídné, že si to BMW nemohlo nechat jen tak. Mnichovská automobilka se proto rozhodla, že generace F31 se stane posledním kombíkem značky, který se bude ještě nějakou dobu nabízet na trhu v Americe.

Zatím však chybí oficiální tiskové prohlášení vedení BMW, které by uvádělo konec nabídky řady 3 Touring. Některé zdroje ovšem hovoří o tom, že to bylo potvrzeno dvěma věrohodnými zdroji. A kdy přesně se BMW 3 Touring přestane nabízet? Zdroje hovoří o červnu roku 2019.

Poté bude trojkový kombík nahrazen modely X1 a X3. Důležité je však to, že za další tři roky se může stát ledacos a trojkové BMW si může získat zpět svou popularitu. Bohužel to ale není příliš pravděpodobné, protože když se pro něco Američané rozhodnou a přestanou to mít rádi, už se jejich stanovisko příliš nemění.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: