Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic Type-R a pět rekordních časů. Které okruhy jí říkají pane?

News

15.06.2016

Už několik let zuří mezi automobilkami bitva o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring. Aktuální rekord drží Volkswagen Golf GTI Clubsport S, který jej sebral Hondě Civic Type R.

kO12Feb2I2E

Právě ta ale před pár dny dokázala, že není žádným ořezávátkem a sebrala hned pět rychlostních rekordů na pěti slavných okruzích. Pod kapotou téhle japonské střely pracuje zážehový turbem dopovaný dvoulitr s výkonem 310 koní s točivým momentem 400 Nm. 

Honda navíc sebrání rekordu na Zeleném pekle asi těžce nese a tak se vypravila na "trestnou" výpravu. Počátek trhání rekordů přitom začal už v dubnu na okruhu Silverstone. Tam se za volant posadil trojnásobný šampion britských cestovních vozů Matt Neal a s verzí Type R zajel čas 2:44.45 minuty.

Přitom se jednalo o mokrou trať, takže svůj pokus o pár dnů zopakoval a výsledkem byl kolo zajeté za 2:31.85. To je skvělý výsledek a tak se Honda vypravila v záplavě radosti na okruh Spa-Francorchamps, kde jezdec Rob Huff zajel jedno kolo za 2:56.91.

Následoval další okruh, tentokrát Monza, kde zajel Norbert Michelisz čas 2:15.16. O další rekordní čas se postaral Tiago Monteiro, který se rozdováděl na závodním okruhu Estoril a způsobil tam poprask tím, že jedno kolo zajel za 2:40.08 minuty.

Závěrečný pátý rekord si vzal na svědomí Norbert Michelisz na maďarském okruhu Hungaroring, kde z Hondy Civic Type R vyždímal naprosto vše a obkroužil jej za 2:10.85. Ke vše pokusům pak Honda dodává, že všechny časy zajela s naprosto sériovým autem bez jakýchkoli modifikací a se sériovými pneumatikami.

Pokud je to pravda, pak klobouk dolů před Hondou. Nastává už jen otázka, kdy se výrobce pokusí sebrat triumf Volkswagenu na Nurburgringu a získá si zpět svoje první místo v kategorii nejrychlejší hothatch planety.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: