Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo hodlá nabídnout ostré modely S90 a V90 Polestar. Vrátí se pětiválce pod kapotu?

News

07.06.2016

Pod kapotou nové generace modelu XC90 nebo nového sedanu S90 se ukrývá v každé verzi nanejvýš čtyřválcový dvoulitrový motor. Jak to ale bude v případě ostrého provedení Polestar?

O modrých sportovních provedeních se totiž mluví již od prosince loňského roku a již tehdy padla zmínka o modelech S90 a V90 Polestar. Podle šéfa vývoje značky Volvo Petera Mertense se ostrá Volva dočkají výkonu 600 koní, což zní velice slibně. Problém ale nastává v tom, z čeho těch šest stovek koní bude ždímáno.

Podle Mertense se totiž bude opět jednat o dvoulitrový čtyřválcový motor. Ten by měl mít kompresor a dvě turbodmychadla s elektrickou koncepcí, což dá dohromady 450 koní. Zbylých 150 koní pak přidá elektromotor na zadní nápravě.

Otázkou tedy je, jak si Volvo poradí s reakcemi zákazníků na tuhle informaci. Výkonově totiž švédské koráby dorovnají aktuální generace německých střel BMW M5 nebo Audi RS6, jenže mít pod kapotou čtyřválec? To zní jako vtip, jenže Volvo to asi myslí vážně. Už jen základních 450 koní z objemu dvou litrů dává 225 koní na litr a nastává zde otázka spolehlivosti a výdrže agregátu.

O konečném verdiktu se rozhodne až za dva roky, kdy se mají oficiálně představit varianty S90 a V90 Polestar. Pokud pak pod jejich kapotou opravdu najdeme 600koňové dvoulitry, tak se asi máme na co těšit...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: