Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R Nismo dostal změny pro rok 2017. Je ještě šílenější, než kdy dřív

News

30.05.2016

Japonská automobilka Nissan vypustila do světa omlazenou verzi zběsilého modelu GT-R Nismo. Nově je vůz ještě rychlejší, pevnější a hlavně divočejší. Co vše se na novém Nismu změnilo?

Důležité je říci, že vůz dostal novou aerodynamiku a části karoserie. Mezi ně se řadí přední nárazník, příď auta se nyní chlubí upraveným karbonovým lízátkem, velkými ploutvičkami na bocích a částečného vylepšení se dočkalo chlazení motoru.

Společně s tím se zvětšil přítlak na zadní nápravu, čemuž napomáhá upravené zadní křídlo. Tahle zběsilost je pak 4 689 mm dlouhá, 1 895 mm široká a 1 369 mm vysoká. Nový GT-R Nismo nabídne v interiéru vylepšenou palubní desku, kterou doplňuje nový volant potažený Alcantarou.

Počítají se zcela určitě taktéž nová sedadla Recaro s kůží a rudými středy ze syntetického materiálu. Po vzoru omlazeného klasického GT-R se středový panel dočkal úbytku tlačítek. Z dvacetisedmi jich zbylo pouze jedenáct, čímž je jasné, že některé funkce se budou nově ovládat skrze dotykový displej s osmipalcovou úhlopříčkou.

Pod kapotou auta pracuje vidlicový šestiválec biturbo DOHC o objemu 3,8litru, který má stále 600 koní při 6800 otáčkách a točivý moment 652 Nm v rozmezí 3600 až 5600 ot./min. S motorem je spárována šestistupňová dvouspojková převodovka, která přenáší výkon opět na všechna kola.

Technici z divize Nismo si pak dodatečně pohráli s nastavením tlumičů, per a stabilizátorů. Dodatečně navýšili karoserie a instalovali pevnější kapotu, která má odolat deformaci v nadprůměrně velkých rychlostech.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: