Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb dostala nové výfuky. Teprve nyní zní vážně sportovně


25.05.2016

Aktuální nabídku Škody Auto završuje vrcholné provedení modelu Superb. To má pod kapotou benzínový dvoulitr o výkonu 280 koní. Jeho dvojice koncovek výfuku ovšem neposkytuje tak hutný zvuk a proto je tady společnost Supersprint.

zZRULbf00Bs

Ta si připravila pro tohle vrcholné provedení kompletně nový výfukový systém. Ten obsahuje naprosto vše, turbem počínaje a koncovkou konče. Na výběr jsou dva svody, několik katalyzátorů a koupit si lze dokonce i verzi bez katalyzátoru. Pokud někdo zatouží po nejdražším katalyzátoru, bude muset zaplatit 1 989 Eur bez DPH, ovšem vyhne se přemapování řídící jednotky motoru.

Více průchozí KAT vyjde na 1 734 Eur bez daně a kdo chce verzi bez něj, tak bude muset zaplatit celkem malých 785 Eur bez DPH. Tím změny ale teprve začínají. Následuje totiž instalace nerezového potrubí a středového a koncového tlumiče. Za tyto prvky zatím ceny Supersprint neuvedl.

Díky tomu všemu se změnil nejen vzhled zádi vozu, ale společně s tím se Superb 280 TSI dočkal drobného nárůstu výkonu. Podle úpravce má nyní čtyřválcová dvoulitrová pohonná jednotka nabídnout výkon 290 koní a k tomu přidat zcela jiný zvukový projev. O tom se ostatně můžete přesvědčit v přiloženém videu.

A co říkáte vy na tento typ výfuků pro nový Superb? Líbí se vám? Nám rozhodně ano, vůz díky tomu dostal více štávy a zní podstatně agresivněji, což konečně odpovídá i dynamice, kterou dokáže nabídnout.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: