Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Qashqai dostane novou verzi. Ta má mít v hledáčku německou premii

News

24.05.2016

Loni se na autosalonu v Ženevě ukázala luxusně zaměřená verze Nissanu Qashqai s přívlastkem Premium. Tehdy šlo jen o koncept, ovšem nyní to vypadá, že tahle specialita půjde do výroby.

Ve svém hledáčku by novinka měla například BMW X1 nebo Audi Q3, takže Nissan chce Qashqaie Premium doslova vyšperkovat. Navíc, japonskému výrobci se v Evropě daří, jen loni zde zaznamenal skoro 17 % nárůst prodejů modelu Qashqai. I tohle může být důvodem k tomu, aby se edice Premium dostala na trh.

Co se týče dřívějšího konceptu, zástupci automobilky navíc potvrdili, že byl vyroben tak, aby mohl jít do výroby. V současné době se tak pouze pracuje na přizpůsobení materiálů pro běžné denní použití. V kabině se mají ocitnout uhlíková vlákna, sedadla s kůží Nappa a Qashqaie Premium poznáme prý i podle speciálních laků karoserie.

V základu má vůz vyjet na dvacetipalcových kolech, takže jsme zvědavi na to, jak moc to odnese jízdní komfort. Kromě toho bychom měli zmínit i další Nissan, kterýmbyl loni v Ženevě o něco větší X-Trail Premium. O jeho produkci však zatím nepadlo ani slovo.

Jenže podle informací britského magazínu Autocar je dost možné, že časem se dostane i na tento model. Velký X-trail Premium by měl konkurovat taktéž BMW a nebo Audi, přičemž v jeho výbavě se ocitly tentýž prvky, jako v menším Qashqai. Otázkou je, jak by to bylo s cenovkami obou aut, pod jeden milion korun by jste ani jednoho z dvojice zřejmě nekoupili.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: