Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koenigsegg One:1 chce přepsat historii. Použije k tomu jeden slavný okruh

News

23.05.2016

Je to jen pár týdnů od zrušení rychlostních omezení na Severní smyčce a my už tu máme první automobilku, která zde chce trhnout nový světový rekord.

OOaHOv8bdGU

Tou je švédský Koenigsegg, který zde poslední dobou prohání svoje modely. Podle dosavadních zpráv zde výrobce hledá ideální nastavení, které by mělo následně umožnit nový traťový rekord. 

Za volant modelu One:1 však při pokusu o rekord usedne někdo, kdo zná Nurburgring jako své boty a nepřekvapí ho zde absolutně nic. Švédové tak pokus o rekord myslí vážně a dělají maximum pro to, aby jeho pokoření vyšlo.

Pokud by se jednalo o One:1, tak ten by nabídne 1 341 koní a váhu 1 341 kilo. To by mohlo být zárukou toho, že případný zajetý rekordní čas by jen tak někdo nepřekonal. Víc informací zatím není známo, budeme si muset počkat na následující týdny, kdy se dozvíme zas o něco více informací.

A jen tak pro zajímavost, rekord trati zatím drží Porsche 918 Spyder. To zde zajelo v roce 2013 jedno kolo za je 6 minut a 57 sekund. Zběsilý švédský stroj tak tenhle úkol nebude mít zrovna lehký.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: