Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Ateca Cupra se představí ještě letos! Má to ale jeden háček

News

20.05.2016

První SUV od španělského Seatu s názvem Ateca je na světě a i když se zatím nespustili jeho prodeje, už tu máme informace o ostré verzi Cupra.

Původně nejistá verze teď dostala zelenou a objeví se v podobě konceptu na letošním autosalonu v Paříži. Seat zde chce monitorovat reakce veřejnosti a na základě toho vyhodnotí, zda pustí do výroby tuhle ostrou specialitku s výkonem okolo 300 koní.

Na internetu už koluje i první sada snímků, jak by Ateca Cupra mohla vypadat. Rozhodně bychom měli počítat s agresivnějším body kitem, sníženou světlou výškou, dvojicí koncovek výfuku anebo s lehce odlišnou čelní maskou. Nesmí chybět typické barevné pakety, které známe z Leonu Cupra.

Pod kapotou by se měl ukrývat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, jehož dárcem by byl opět Leon Cupra ve verzi 290.  Díky tomu by produkční verze nabídla oněch 290 koní, spíše ale počítejme s ještě o deset koní větší hodnotou. Zrychlení z nuly na stovku by se díky automatu se dvěma spojkami mělo odehrát v čase šesti sekund, o nejvyšší maximální rychlosti nepadla zmínka.

Aby se Ateca Cupra vůbec udržela na silnici, dostane pořádná litá sportovní kola, snížený podvozek s adaptivními tlumiči a ve výbavě by nejspíše nechyběly ani jízdní režimy. Co se týče kabiny, v ní by majitelé našli sportovnější sedadla a volant, kožené černé čalounění a dekory z pravého hliníku.

Výsledná podoba Atecy Cupra se ukáže letos v Paříži, kde si bude moci každý z nás prohlédnout, co vše dokáží inženýři a vývojáři značky Seat. A vzhledem k tomu, že na stejném technickém základu vyjede i nová generace Škody Yeti, kdo ví, zda škodovka neplánuje v budoucnu taktéž verzi RS. Bylo by to zcela jistě zajímavá varianta, kterou by fanoušci značky ocenili.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: