Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Testy nové Alfy Romeo Giulia připomínají komedii. Důvodů je hned několik

News

20.05.2016

Na automobilový trh se pomalu ale jistě dostává nová Alfa Romeo Giulia, od které čeká veřejnost víc než hodně. Musí totiž napravit reputaci automobilky a ukázat, že ještě pořád umí dělat solidní auta. Jenže v poslední době to tak moc nevypadá, o čemž se dočtete v následujících odstavcích.

Se vším přichází recenze britského magazínu Driving, který podrobil testu hned tři exempláře a nestačil se divit, co všechno je s autem špatně. Dotyční novináři se navíc nestydí veřejně o těchto věcech mluvit, takže se ani nebojí toho, že by jim už Alfa Romeo nemusela nikdy nic půjčit.

První testovaný kus řídil James Mills, jehož auto skončilo na odtahovce. Prostě přestalo chtít jet a nefungoval mu palubní systém. Druhému vozu naopak svítila kontrolka řízení motoru a nefungoval tempomat. U posledního exempláře se zasekával infotainment a pro jeho funkčnost se musel vypnout a zapnout motor.

Někdy mu odmítla fungovat klimatizace, přesněji se z výdechů i na plný výkon nedostávalo žádného vzduchu. To ale stále není vše. Další Giulii se pro změnu zasekával parkovací asistent a při jedné z projížděk se celou dobu k jeho uším dostávalo hlasité ječení ve stylu "bíííííííp".

O tom, zda to jsou dětstké nemoci, můžeme jen spekulovat, ovšem aby výrobce zapůjčil dobrovolně hned tři auta, z nichž je každé nějak "postižené" závadamy, to se jen tak nestává. James Mills se posléze zeptal samotného šéfa Alfy Romeo Haralda Westera, co si o zaznamenaných potížích myslí.

Ten to však zamluvil tím, že novinka od Alfy Romeo má moc komplikovaný software. Ten má 100 milionů řádek zdrojového kódu, což je podle něj „dvakrát tolik než u dopravního letadla”. Tato věta by mohla být jistou omluvou, ale její technici a vývojáři by si s tím měli poradit.

Na druhou stranu se sluší dodat, že Mills řekl na konto Giulie i některá pozitiva. Líbí se mu její vzhled, jízdní projev a komfort a prostor v kabině. Tohle vše ale nestačí v případě, že by nová Giulia své majitele otravovala výše zmíněnými problémy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: