Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda 3 dostala jednu velkou novinku. O co se jedná?

Představení

19.05.2016

Až doposud jste mohli mít novou Mazdu 3 s benzinovými čtyřválci Skyactiv-G nebo s velkým nafťákem o 2.2 litru. To se však ode dneška mění, pod její kapotou se totiž odehrála velká změna.

Nový pohonný agregát o objemu 1.5litru se sice představil již loni v listopadu, jenže až doteď jsme si ho mohli objednat jen u menší Mazdy 2 anebo u modelu CX-3. Teprve nyní se novinka podívá pod kapotu dalších modelů, přičemž první z nich je trojková řada.

Patnáctistovka disponuje proměnnou geometrií lopatek turbodmychadla, oproti dvadvojce nabídne tišší chod a menší vibrace. Výkon činí 105 koní při 4000 ot./min a plný točivý moment 270 Nm je k dispozici v rozmezí od 1600 do 2500 ot./min. Díky tomu Mazda 3 1.5 Skyactive-D zrychlí z 0 na 100 km/h za 11 sekund, maximálka u ní činí 187 km/h.

S motorem spároval výrobce šestistupňovou manuální převodovku, za příplatek jí ale bude možné vyměnit za automat. Dosti zajímavá je slibovaná tabulková spotřeba, která má u Mazdy 3 dosáhnout hodnoty 3,8 litru na 100 km. Společně s tím se mají emise CO2 dostat na 99 g/km.

Nová Mazda 3 se zážehovou patnáctistovkou váží v základu 1185 kg, což je ve srovnání s předchůdcem o 125 kg méně. Ve výbavě vozu najdeme paket i-Activsense, v němž je obsažen například radarový tempomat, samočinné brzdění nebo systém hlídání jízdních pruhů.

Varianta hatchback pak přináší jednu velkou novinku. Bude totiž dostupná ve speciální edici, která do základní výbavy přinese 18" tmavá litá kola, polokožené černé čalounění sedadel a taktéž aerodynamický paket. Ten bude zdarma pro všechny trhy, kde se prodává verze s levostranným řízením.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: