Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je nový Renault Mégane GT lepší než Golf GTI nebo Focus ST? Podle tohoto videa ano

News

16.05.2016

Čas od času se v televizi objeví reklama na nový vůz, který se snaží naznačit, že nemá konkurenci. U nás je k vidění nejvíc souboj automobilek Hyundai a Škoda Auto, ovšem v Německu zašel boj mezi výrobci ještě dál.

Na některých německých televizních stanicích se totiž vysílá reklamní spot na nový Renault Mégane GT. Ten je vybavený chytrým systémem 4Control, který zajišťuje aktivní řízení zadní nápravy v závislosti na úhlu natočení předních kol. V reklamě je pak jasně ukázáno, že novinka z Francie přebije svými vlastnostmi VW Golf VII GTI, Opel Astru OPC anebo Ford Focus ST.

swFcLhKUBDw

Že vám to přijde jako nesmysl? Pak si pusťte přiložené video a rychle pochopíte, jak to vlastně německé zastoupení Renaultu myslí. My můžeme prozradit, že celá výhoda oproti zbylé trojici je taková, že jim chybí právě systém natáčení všech kol. Díky tomu se při rychlé změně směru jízdy dostanou všichni tři do smyku, což se u Méganu nestane.

A to stále nemluvíme o ostrém provedení RS, které se teprve chystá. I to by totiž mělo nabídnout aktivní zatáčení zadní nápravy, což ve spojitosti s výkonem okolo 300 koní může znamenat velkou zábavu za volantem. Exemplář ve videu ale oproti ostrým Němcům nabízí výkon pouze 205 koní, který poskytuje benzinový čtyřválec 1.6 Tce.

Tím však celé video rozhodně nekončí. Na jeho závěr uvidíte, proč Mégane GT stačí i na Porsche 911 Turbo. Tohle přehnané tvrzení vám bude taktéž objasněno, jen se musíte dívat až do konce, stojí to vážně za to.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: