Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru chystá ostrý Levorg STI. Dočká se ho i Evropa?

News

14.05.2016

Subaru Levorg je evropskými novináři velmi opěvovaný japonský kombík. Mnoho zákazníků mu však vyčítá, že je nabízen jen v jedné motorizaci, což by se mělo v budoucnu možná změnit.

 

lhkdSf4-DL8

Japonský výrobce již dříve představil sportovní koncepty Levorg S a STI, což mělo značit, že Subaru má potenciál vyrobit i hodně přiostřeného Levorga. Nyní se ukázalo, že to nebyly jen plané sliby a máme tu oficiální ukázku toho, že Levorg STI bude čistou realitou.

Dobrou zprávou je to, že na domácím trhu v Japonsku se začně Levorg STI prodávat už letos v červenci. O celém autě pak mluví i konstruktéři v přiloženém videu, v němž uvidíme i další, doposud neodhalené detaily.

Díky tomu už víme, že Levorg ve verzi STI bude o něco širší, nižší a jeho podvozek dostane speciální tlumiče DampMatic od firmy Bilstein. Pod jeho kapotou se má nacházet přeplňovaný benzinový dvoulitrový čtyřválec o výkonu 227 kW a točivém momentu 422 Nm.

Právě zde však nastává drobný zádrhel, který se týká případného prodeje v Evropě. Sesterský model WRX STI totiž využívá přeplňovaný 2,5litrový motor s výkonem 221 kW, který splňuje přísné emisní požadavky EU. Pohonná jednotka Levorgu STI ale těmto předpisům nevyhovuje, což může znamenat jedno - Evropa se kombíkového STI nedočká.

Na druhou stranu, proč by Subaru testovalo prototypy ostrého kombíku na okruhu Nurburgring v Německu? Chystá se snad lehce odlišná verze, která má uspokojit velkou touhu některých Evropanů? To zatím není jisté a tak si musíme počkat do léta, kdy se zcela jistě dozvíme další podrobnosti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: