Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Astra dostala motor 1,6 BiTurbo CDTI. Zatopí konkurenci pod kotlem?

Představení

12.05.2016

Nový Opel Astra už má po své premiéře, čeští novináři si je již zapůjčují na redakční testy a společně s tím se do nabídky dostává nový motor. Ten nabídne 160 koní a spotřebu okolo 4 litrů.

Tahle pohonná jednotka je sice už nějakou dobu uvedena v českém ceníku, ovšem až dnes jsou jasné podrobnějši technické specifikace. Nová Astra tak nabídne výkon 160 koní a točivý moment 350 Nm.

To jsou celkem slibné údaje, přičemž je výrobce podporuje zrychlením z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy, zrychlení z 80 až 120 km/h zvládne za 7,5 sekundy a nejvyšší maximální rychlost činí 220 km/h. A jak to je se spotřebou? Podle normovaného cyklu NEDC by si měl nový nafťák vystačit s 4 až 4,1 litry na sto kilometrů.

Výše uvedené hodnoty se týkají výhradně pětidveřového hatchbacku, u kterého najdeme šestistupňový manuál. Prostornější Opel Astra Sport Tourer se s tímto motorem rozjede z nuly na stovku za 8,9 sekundy a nejvyšší maximální rychlost u ní činí 218 km/h.

Kdo zatouží po nové Astře 1.6 BiTurbo CDTI, měl by podle Opelu počítat s výjimečnou kultivovaností nenarušující akustickou pohodu v kabině. Nic víc nám ale Opel zatím neprozradil. Ostatně, od toho jsou testovací jízdy, které naznačí někdy víc, než samotné stránky textu s podrobným povídáním.

Český ceník ukazuje, že za vůz dáte nejméně částku 529 900 Kč. Tehdy se bude jednat o výbavu Dynamic, v níž jsou obsažena například sportovní přední sedadla. Nejvyšší výbava Innovation stojí 539 900 Kč, přičemž za kombíka si bez ohledu na výbavu připlatíte 25 tisíc korun.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: