Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Příští generace Hondy CR-V chce konkurovat Land Roveru Discovery Sport. Povede se jí to?

News

10.05.2016

Japonská Honda už delší dobu pracuje na nástupci současného modelu CR-V. Právě ten se v nové generaci bude snažit konkurovat Nissanu X-Trail a Land Roveru Discovery Sport. A v čem konkrétně je chce přebít?

CR-V je navíc hodně oblíbené, například v Evropě je nejprodávanější Hondou. Její nástupce má být mnohem luxusnější a o něco povyroste. Rozvor náprav se má z původní hodnoty 2 630 mm zvětšit o dalších 80 mm.

Co se týče designu, ten si vezme základ v menším crossoveru s názvem HR-V. Díky dosavadním špionážním snímkům je navíc vidět podobná maska chladiče, vzadu jsou umístěny vertikálně orientované koncové svítilny. Ty se do jisté míry podobajím těm na současném CR-V.

Oproti stávající generaci se v kabině objeví nové kvalitnější materiály, nový multimediální systém, bohatší výbava a za příplatek až sedm sedadel. Základem příštího CR-V se stane platforma Civicu desáté generace. Ten přitom přijde do prodeje v Evropě až začátkem příštího roku.

S tím souvisí i nabídka motorizací. Počítat nejspíše máme s čtyřválcovou benzinovou patnáctistovkou. Tu časem doplní vznětový motor s objemem 1.6 litru a dvěma turby. V základu bude s pohonnými jednotkami spojena šestistupňová manuální převodovka, do nabídky se posléze dostane již dnes známý devítistupňový automat.

Nová Honda CR-V se objeví na trzích koncem příštího roku, přičemž přednost dostane americký trh před evropským. Právě v USA totiž patří Honda CR-V k nejprodávanějším vozidlům kategorie SUV a válcuje i domácí výrobce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: