Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86 Shooting Brake: Japonská exkluzivita se možná dočká produkce

News

09.05.2016

Japonské Subaru BRZ  se vyrábí i pod taktovkou Toyoty s názvem GT86. Právě tohle sportovní kupé možná začne prodávat i nové karosářské verzi.

Ta má nést název Shooting Brake a při pohledu na snímky je evidentní, že tohle by se mohlo hodně dobře prodávat. Vůz v galerii je navíc skutečný, nejedná se o žádnou počítačovou animaci. Za jeho pak vývojem stojí tým konstrukčních designérů ze společnosti Toyota Australia.

Prototyp GT86 Shooting Brake odhalil hlavní konstruktér modelu Toyota GT86, pan Tetsuya Tada. Označení vozu podle něj odkazuje na podmanivý design čtyřmístnému kupé, které díky jiné karoserii nabízí větší prostor pro hlavu a větší zavazadelník.

„Toyota GT86 se dokonale hodí ke ztvárnění konceptu, který rozvíjí jeho atraktivitu a dává mu větší všestrannost. Přitom si zachovává štíhlý a sportovní charakter kupé a taktéž ostré jízdní schopnosti a příkladnou odezvu". I tohle bylo čečeno na konto nového prototypu.

Ke všemu se vyjádřil i samotný Tada, který řekl, že projekt GT86 Shooting Brake se rozhodl podpořit už v listopadu roku 2014. Tehdy byl na návštěvě u australského zastoupení Subaru, u kterého si všiml vystavené makety v měřítku 1:4. „Model mě natolik nadchl, že jsem pověřil výrobní mistry, aby zpracovali prototyp a ručně vyrobili koncepční model Shooting Brake na základě návrhu z Austrálie".

A jak to vypadá s výrobou? Podle Tetsuya Tady chce Toyota vyhodnotit reakce veřejnosti na tento koncept a pokud se dočká náležitého ocenění, mohl by se dostat do produkce. „Nikdy neříkáme nikdy a já osobně bych výrobu tohoto konceptu velmi uvítal. Je to však především koncept, který ukazuje nadšení Toyoty pro vozy přinášející potěšení za volantem,“ řekl dále Tada.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: