Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

A je to venku! Velké SUV od Škodovky opravdu dostalo název Kodiaq

Představení

06.05.2016

První velké SUV od české automobilky Škoda Auto dneškem oficiálně potvrdilo svůj název. Ten zni Kodiaq a inspiraci si bere z medvěda kodiaka. Co vše nám "český medvěd" nabídne?

Přepis jména se také inspiroval u tamějšího původního obyvatelstva Aljašky, konkrétně kmene Alutiiqů. Škoda Auto říká, že jméno Kodiaq naznačuje i charakter vozu. Jelikož je medvěd Kodiaq pěkně velký kousek, i nový model od škodovky nebude patřit mezi prcky. Na délku má měřit 4,7 metru a do kabiny se usadí až sedm osob.

Čekat máme svalnaté linie karoserie, velkou robustnost a některé prvky z dříve představeného konceptu VisionS. Oproti němu přijde s lehce pozměněnou přídí a zádi, přičemž v sérii se mají objevit rozdělené světlomety.

Vůz dostal modulární platformu MQB a jeho nejbližším sourozencem po stránce technické zástavby a řešení je nový Volkswagenu Tiguan. Ve srovnání s ním dostane delší rozvor a počítá se i s verzí plug-in hybrid. U méně výkonných variant čekejme výhradně pohon předních kol, čtyřkolka dorazí s výkonnějšími motory, nebo za příplatek.

Pod kapotou velkého Kodiaqa čekejme (naštěstí) pouze výkonnější motorizace. Základem se v benzinové nabídce stane provedení s motorem 1.4 TSI o výkonu 92 kW. Vedle něj se objeví i motor 1.4 TSI ACT s výkonem 110 kW a dále pak i naftové jednotky 2.0 TDI o výkonu 110 a 140 kW. Absolutním vrcholem by pak mohl být turbem dopovaný benzinový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 220 koní.

Oficiální živou premiéru čekejme v druhé polovině letoška, zřejmě na pařížském autosalonu. První vyrobené kusy Škody Kodiaq se pak ke svým majitelům dostanou počátkem příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: