Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Jaguar XF Sportbrake chce být konkurencí pro Audi RS6

News

06.05.2016

Šéf designového oddělení automobilky Jaguar Ian Callum se rozhovořil o budoucích plánech firmy. Ty se týkají modelů XE a XF Sportbrake. S jedním z nich se totiž do budoucna nepočítá.

S prvním zmíněným modelem se musíme rozloučit, ten Jaguar určitě vyrábět nebude. Naopak další generace kombíku XF by se měla ukázat veřejnosti už příští rok, a to na autosalonu ve Frankfurtu. Po designové stránce máme čekat velkou podobnost se sedanem a zadní partie se budou podobat velkému Jaguaru F-Pace.

Ve výbavě vozu prý najdeme i střešní spoiler a údajně se karoserie bude tvářit jako shooting brake. Tím pádem by měl tenhle Brit minimálně po stránce designu dotáhnout například dravě vypadající Mercedes-Benz CLS Shooting Brake.

Nový XF Sportbrake nabídne v základním uspořádání kufr o objemu 600 litrů, po sklopení zadních sedadel by se tato hodnota navýší na konečných 1 700 litrů. V zavazadelníku budou přítomny posuvné přepážky, mezi podlahu s několika úrovněmi nastavení výšky a elektricky ovládané víko.

Co se týče motorizací pro nový XF Sportbrake, pod kapotou se objeví stejné jednotky jako u sedanu. Výjimku tvoří základní čtyřválcové motory, které do kombíku nedostanete. Naopak na vrcholu nabídky mají být pořádné šestiválce s výkonem přes 300 koní. Dočkat se máme taktéž vrcholného provedení SVR.

To nabídne krom maximální výbavy silný pětilitrový osmiválec. U něj zatím není specifikován výkon, ovšem dle slov Calluma se vůz pokusí ukrást zákazníky prověřenému sportovnímu kombi Audi RS6 Avant. No jsme na to sami zvědavy, čím vším chce Jaguar přebít ikonu s písmenky RS v názvu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: