Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Česká dopravní policie dostala další várku rychlých Oktávek. Máte radost?

News

29.04.2016

Česká dopravní policie dostala další várku policejních maskovaných Octavií s motory 1.8 TSI, automaty DSG a potřebnou policejní technikou. Skrytý dohled na bezpečnost provozu tak dostává ještě větší význam.

Ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch a náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Petr Petřík tento týden převzali hned 35 nových vozů Škoda Octavia v civilním provedení s potřebnou měřicí technikou. „Vítězství v náročném tendru Policie České republiky opětovně dokazuje sílu modelu Octavia, který se oprávněně těší vysoké oblibě všech skupin zákazníků,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

Stejně jako předchozí dodané Octavie, i dalších várka využívá benzinové čtyřválcové motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW. Nechybí pohon všech kol, což ve spojení s automatickou převodovkou zaručuje stabilitu a potřebou dynamiku. "Nové vozy pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu přinesly již ve službě dopravních inspektorátů významné bezpečnostní a preventivní výsledky,“ uvedl policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý.

„Tato vozidla, financovaná z Fondu zábrany škod, jsou obměnou dosluhující techniky. V tomto roce se budeme zaměřovat také na to, aby byli dopravní policisté zejména na dopravně zatížených komunikacích co nejvíce viditelní,“ dodává Tuhý. Již loni v prosinci přitom česká policie dostala 53 exemplářů policejních Octavií. Dohromady vozy stály 66 milionů korun, cena jedné speciálně upravené Octavie tak činí 1,3 milionu korun.

Na jejich konto se však začala snášet kritika, která si brala za cíl ukryté policejní majáky, jenž nejsou umístěny podle zákona. Po dlouhých diskuzích se ale stále Octavie i nadále využívají pro skrytý dohled, v čemž jim pomahá nezávislý kamerový systém. Ten dokumentuje a zaznamenává protiprávní jednání, odhalené při dohledu nad bezpečností silničního provozu a mimo jiné disponuje také funkcí automatické kontroly vozidel.

Systémy na palubě dokáží přečíst registrační značku vozidla a porovnat ji s evidencí odcizených a hledaných vozidel. My jen dodáme, že česká dopravní policie by se měla zaměřovat na zcela jiné přestupky, než je jízda na dálnici rychlostí 140 km/h.

Ono někdy je větším problémem stovkou jedoucí Fabie v rychlém v levém pruhu dálnice, než "maniak" v Audi A6 3.0 TDI, který si to uhání do práce 150 km/h...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: