Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncern VW představil nový motor 1.5 TSI Evo. Jaké dva motory v budoucnu nahradí?

Představení

30.04.2016

Koncern VW tento týden představil nový 1.5litrový čtyřválcový motor TSI Evo. Ten se chlubí o deset procent nižší spotřebou a ve stávající nabídce má nahradit hned dvě motorizace. Jaké to jsou?

Premiéra nové pohonné jednotky se uskutečnila na vídeňském symposiu motorů. Tam se ukázala jednotka, která nahradí stávající motory 1.4 a 1.2 TSI. V prodeji se přitom tato novinka objeví těsně před koncem letošního rok.

Počítat prozatím máme se dvěma výkonovými verzemi - 96 kW a 110 kW. Spolu s tím bude již od 1300 ot./min dostupný plný točivý moment. A u jakých modelů uvidíme novou jednapůlku jako první? Jedním z prvních vozidel se stane Volkswagen Golf, následovat jej bude Škoda Octavia, Fabia a další koncernové modely.

Podle Volkswagenu přináší nový motor o 10 % nižší spotřebu, oproti současnému motoru 1.4 TSI s výkonem 92 kW. Výrobce toho dosáhl instalací turbodmychadla s elektricky ovládanou variabilní geometrií lopatek. V masové výrobě se navíc tohle řešení objeví vůbec poprvé v historii.

Nezapomnělo se i na systém vypínání válců ACT a na vysoký kompresní poměr. Ten disponuje hodnotou 12,5:1 a pohonná jednotka má i vyspělé řízení teploty, snížené tření a taktéž novou čtvrtou generace přímého vstřikování common-rail s pracovním tlakem až 350 barů.

S tímto motorem navíc koncern Volkswagen splní emisní normu Euro 6 ZD. Ta sice bude platná až od roku 2017, ovšem po skandálu s emisemi Dieselgate si své jméno chce koncern VW napravit co nejdřív.

Výroba nového motoru 1.5 TSI Evo začne již v létě a očekává se, že časem bude v nabídce více výkonnostních verzí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: