Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat obelhal testy emisí. Chytrost zařízení překonává německý koncern

News

27.04.2016

Loňský skandál Volkswagenu s podváděním při měření emisí zasáhl snad celý svět a v poslední době se rojí nové a nové případy, kdy další se automobilky nedobrovolně přiznávají k podvodům. Tou poslední je italský Fiat.

Na vše přišla německá organizace KBA, která nedávno podrobila testům hned 22 dieselových vozů v reálném prostředí. Ta zjistila, že nejen koncern VW podváděl při testech. O mnoho horší zprávu přináší deník Bild am Sonntag. Ten totiž rozlouskl systém, jakým motory Fiatu obcházely laboratorní měření.

Vozy italské značky totiž taktéž disponují systémem redukujícím emise. Ten se na rozdíl od VW po 22 minutách vypne. Laboratorní měření přitom trvá pouze 20 minut. Motory Fiatu zkrátka poznají moment testu a během něho se chovají "ekologicky". Po vypnutí pak do vzduchu začnou vypouštět větší množství škodlivin, než uvádějí laboratorní (a výrobcem udávaná) měření.

Na celý podvod pak upozornila firma Bosch, což je trošku zvláštní, jelikož se k celé věci následně odmítla více vyjádřit. To samé stanovisko zaujalo i vedení Fiatu a výrobce zatím zarputile mlčí. Zatím se tak ví, že speciálním měřícím zařízením je vybaven model 500X.

 

Právě tenhle model je docela problémový, protože při lehkém pozměnění způsobu provedení emisní zkoušky najednou vůz produkoval 22násobně vyšší hodnoty. Nyní je otázkou, jak se celý problém bude řešit, protože stejně jako v případě koncernu VW, bude za tohle někdo pořádně potrestán.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: