Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Golf GTI a verze Clubsport S? Čekejte jí už v létě

Představení

25.04.2016

Volkswagen už v létě dodá svým klientům první vyrobené Golfy GTI Clubsport. Současně s tím se však objevily snímky, které ukazují, že výrobce chystá ještě něco ostřejšího.

Prozatím sériové nejsilnějším Golfem s náhonem na předek je právě verze GTI Clubsport. Ta má pod kapotou dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 265 koňských sil, který k tomu všemu nabízí funkci overboost. S její pomocí se krátkodobě zvýší počet koní na 290, což už je jiná "písnička".

Nově se však ukázalo, že Volkswagen testuje na okruhu Nürburgring dva prototypy, které se tváří jako posílený Golf GTI Clubsport. Po krátkém pátrání se navíc ukázalo, že tomu tak opravdu je a dle zákulisních informací se chystá zesílená verze s o deset koní větším výkonem.

Tím pádem by se měl tento Golf zase o kousek přiblížit standardnímu výkonu Seatu Leon CUPRA 290, který je jeho koncernovým, avšak o něco v základu silnějším soupeřem. Hodnota točivého momentu pak pravděpodobně zůstane stejná, tudíž opět počítejme s 350 Nm.

Tenhle sportovní třídveřový hatchback by měl dostat dodatečné označení "S" a v tomto okamžiku to vypadá, že kromě vyššího výkonu přibude i nový výfukový systém se silnějším zvukovým doprovodem.

S největší pravděpodobností se pak GTI Clubsport S stane premiovější variantou, která bude prodávana souběžně se "slabším" provedením. Oficiální premiéru čekejme na tuningové výstavě u jezera Wörthersee (4. až 7. května) a je dost pravděpodobné, že právě tam uvidíme i produkční verzi konceptu Golf R400.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: