Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Značka Infiniti v Česku končí. Co stojí za jejím odchodem?

News

22.04.2016

Začátkem tohoto týdne z českého trhu odešla japonská luxusní značka Infiniti. Zájemci o její modely tak musí využít neoficiální dovoz.

Její jediné oficiální zastoupení bylo v Průhonicích a spadalo pod firmu Auto Palace Spořilov. Nyní však ukončilo svůj provoz a není jasné, zda někdy dojde k obnovení činnosti. Samotné zastoupení vydal ke svému konci v ČR jen strohé prohlášení: Po dohodě s Infiniti Europe došlo k ukončení činnosti, tedy prodeje a servisu vozů značky Infiniti v Infiniti Centru Praha".

Hlavní důvod odchodu je nízký zájem zákazníků o vozy Infiniti. Však podle statistik Svazu dovozců automobilů v Česku bylo loni registrováno jen 47 vozů značky Infiniti. To je o 24 aut méně než o rok předtím. Z tohoto důvodu si výrobce usmyslel, že to nemá v Česku smysl.

Majitelé dotčené značky ale nemusejí mít strach v oblasti servisu. Ten od 18. dubna nově zajišťuje Auto Palace Spořilov, čímž se stalo jediným autorizovaným servisem vozidel Infiniti v České republice.

S tím je spojeno i další prohlášení: Omlouváme se za případné komplikace a pevně věříme, že Auto Palace Spořilov splní jako autorizovaný opravce vozů značky Infiniti vaše náročné potřeby a budete se sem rádi vracet. To vzkazuje Infiniti zákazníkům na svých stránkách.

Ačkoliv se v ČR auta luxusní odnože Nissanu neprodávala dobře, ve světě je tomu naopak. Jen loni po celém světě prodala 215 200 aut, čímž výrovbce trhl nový rekord.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: