Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tohle je první snímek nového Renaultu Koleos. Víme o něm skoro vše!

Představení

21.04.2016

Po řadě spekulací včera francouzská automobilka Renault ukázala oficiální podobu jeho nového velkého SUV. To je sourozencem současné generace Nissanu X-Trail a nese staronové označení Koleos.

Ve srovnání s X-Trailem je však francouzská novinka delší, širší a nižší. Hned zkraje pak někoho zřejmě vyvede z míry informace, že pod kapotou nabídne evropská verze Koleosu pouze jednu motorizaci o objemu 1.6 litru.

Novinka od Renaultu doplňuje menší modely Captur a Kadjar a podle původních spekulací se vůbec neměla jmenovat Koleos. Francouzský výrobce ale chce nejspíše navázat na již neprodávaného předchůdce a tak se uchýlil k tomuto kroku.

A jak je vlastně novodobý Koleos velký? Zájemci o něj by měli počítat s délkou 4 672 milimetrů, šířkou 1 843 mm, výškou 1 678 mm a rozvorem 2 705 mm. To znamená, že oproti Nissanu X-Trail je novinka o 31 mm nižší a celkově vypadá více sportovně. V základu se údajně objeví 18palcová litá kola s pneumatikami o rozměru 225/60.

Nyní se dostáváme k motorizacím, které Renault Koleos nabídne. Na čínském trhu se totiž objeví verze s dvoulitrovým a dvaapůllitrovým benzinovým čtyřválcem. Ty poskytují výkon 150 / 186 koní, jenže Evropané si na ně mohou nechat zajít chuť.

V Evropě se totiž má vůz prodávat pouze s 1,6litrovým turbodieselem, jenž nabídne výkon 130 koní. Že je to vtip? Ale nikoliv, prozatím se nic dalšího pod kapotu evropské specifikace nechystá, což se časem (doufáme) změní.

Nový Renault Koleos bude oficiálně odhalen už příští týden na autosalonu v Pekingu. V prodeji jej čekejme v průběhu letošního léta, zatím však není jasné, jakou cenovou politiku výrobce nastaví.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: