Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Octavia dostala motor 1.0 TSI, tříválcová budoucnost se stává realitou

Představení

18.04.2016

Právě dnes se Škoda Auto rozhodla zveřejnit nové ceníky modelu Octavia. Společně s tím byla pro ní představena nová pohonná jednotka 1.0 TSI a nové prvky výbavy. Kolik stojí s novým přeplňovaným tříválcem?

Pod kapotu Octavie se totiž dostal motor, který se již objevil pod kapotou Seatu Ibiza a Volkswagenů Polo a Golf. U nich to nikoho nepřekvapí, ale dát litrové TSI do větší Oktávky, nám přijde jako šílenství. I když ne tak velké jako litrový motor pod kapotou Fordu Mondeo.

Aby ale bylo úplně jasno, naprostým základem nabídky modelu Octavia je stále verze s motorem 1.2 TSI o výkonu 63 kW. S ním je spojena pětistupňová manuální převodovka a s výbavou Active vyjde zájemce na 354.900 Kč.

Až o stupeň výš přichází změna, protože namísto silnější jednadvojky (kterou výrobce vyřadil z nabídky) tu máme nový přeplňovaný tříválec o výkonu 85 kW. Ten v základní výbavě Active koupíte za 395.900 Kč a standardně je s ním spojena šestistupňová manuální převodovka. Za příplatek 47 tisíc pak jde dokoupit sedmistupňový automat DSG. Za vrcholnou verzi Octavia 1.0 TSI Style pak zákazník zaplatí 501.900 Kč, dotyčný pak nejde spojit s nejlepé vybaveným provedením Laurin & Klement.

Ve srovnání se stávajícím čtyřválcem 1.2 TSI/81 kW má nový tříválec o 4 kW a 25 Nm víc. Zajímavostí je též kombinovaná spotřeba 4,5 l/100 km. To je o čtyři desetiny litru méně, než co konzumoval předešlý motor 1.2 TSI o výkonu 81 kW. A také hlavní důvod, proč se Škoda rozhodla tříválec nasadit.

Mezi nejpodstatnější novinky dále patří uvedení adaptivních tlumičů DCC. Ty jste si doposud mohli zakoupit pouze u modelu Superb, ovšem ode dneška je vše jinak. Tento výbavový prvek je dostupný pro motory 1.4 TSI, 1.8 TSI a 2.0 TDI. K nejvyšším výbavám Style a Laurin & Klement je pořídíte za 25 tisíc korun.

K dalším novým prvkům výbavy se nově řadí zadní parkovací kamera s ostřikovačem, kterou pořídíte od výbavy Ambition za příplatek 8100 Kč. Fanoušky moderní elektroniky potěší i bezdrátové dobíjení mobilních telefonů, které zakoupíte k výbavě Ambition, Style a Laurin & Klement také za 8100 Kč.

Poslední z důležitých novinek se týká plynové verze Octavia G-Tec, která se začala nově nabízet v kombinaci s automatem DSG. Příplatek je 50 tisíc korun, spotřeba 5,3 m3/100 km a nejvyšší maximální rychlost 195 km/h zůstaly nezměněna.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: