Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je lepší Škoda Superb nebo BMW řady 5? Možná se budete divit

News

12.04.2016

Irské zastoupení české automobilky Škoda Auto spustilo poměrně netradiční akci. Svým zákazníkům nabízí porovnání modelu Superb s BMW řady 5. Jak tohle může dopadnout?

Srovnávací akce a předváděcí jízda se týká jen některých autosalonů Škody Auto v Irsku a je nutné poznamenat, že tohle je vázně odvážný nápad. Proti sobě totiž stojí sedan vyšší střední třídy z premiové kategorie, proti němuž stojí tatkéž sedan ze klasické střední až vyšší třídy.

Porovnání může začít rozměry obou soupeřů, kdy je BMW o 46 milimetrů delší, jenže v šířce naopak na Superb ztrácí 4 mm a na výšku je to totéž. Negativní body si od zákazníků může odnést BMW i za svou cenovou politiku. Vždyť za úplnou základní verzi 520i o výkonu 184 koní dáte u nás v ČR víc jak jeden milion korun.

Superb však se základní motorizací 1.4 TSI a výbavou Active přijde na lehce přes 600 tisíc korun. To samé pak platí i u vyšších verzí, kdy nejvýkonnější Superb s motorem 2.0 TSI 280 stojí skoro stejně, jako zmíněný dvoulitrový základ u pětkového bavoráku. Cenový rozdíl je pak v podobné výši taktéž na irském trhu.

Irské zastoupení pak ještě dodává, že již několikrát byl nový Superb srovnán v testech s vozy německých prémiových značek a právě tohle stálo za celým nápadem. Bohužel však nevíme, v jakých výbavách a motorizacích jsou oba exempláře na showroomech. Víme jen, že se jedná o "srovnatelné verze".

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: