Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan GT-R vytvořil nový světový rekord. Ten na silnici raději nezkoušejte

News

08.04.2016

Upravený Nissan GT-R s výkonem 1 380 koní se pokusil o nový světový rekord v driftu. K němu mu mělo pomoci obří zadní křídlo a speciální pneumatiky Toyo.

n6HAHi7c-fU

Koncem minulého týdne zveřejnil Nissan informaci, že s modelem GT-R dosáhl nového světového rekordu. Kromě krátkého videa se však na povrch nedostali žádné další informace. V tehdejším videosnímku bylo v podstatě zmíněno jen to, že zásluhu si na něm připsali firmy Nismo a GReddy.

Až včera se vše vysvětlilo a japonská automobilka prozradila, že se jedná o nejrychlejší drift na světě. Za volantem přetuněného GT-R seděl profík na drifty Masato Kawabatou a celý drift zvládl v rychlosti 304,96 km/h pod úhlem 30 stupňů.

Právě firma GReddy měla na svědomí to, že japonské sportovní kupé dostalo obří výkon 1 380 koní. Ten šel na zadní kola Rays osazená speciálními pneumatikami Toyo. Jak jste si asi mohli všimnout, tenhle Nissan dostal i široký bodykit s velkým zadním křídlem. V kabině je pak sedadlo řidiče Recaro a jeho bezpečnost podporovala ochranná klec.

Celého rekordu bylo dosaženo na mezinárodním letišti Fujairah, konkrétně na tři kilometry dlouhé ranveji. Aby však splnil podmínky rekordu, měl k dispozici pouhé tři pokusy. Zajímavostí je, že lidé z GReddy si celé tři dny hráli s nastavením vozu, aby byl výsledek co nejjistější.

Současně s tím byl pokořen driftovací rekord Poláka Jakuba Przygonskiho, který před třemi lety na letišti kousek od Varšavy dosáhl driftovací rychlosti 217 km/h s Toyotou GT 86 o výkonu 1 068 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: