Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Zběsilé Volvo V60 Polestar bude dohlížet na závody WTCC

Představení

01.04.2016

Švédská automobilka Volvo se naplno vrátila do mistrovství světa cestovních vozů WTCC a společně s tím se bude nově starat o bezpečnost závodů. Jaký model k tomu použije?

Jedná se o zcela nové Volvo V60 Polestar, které výrobce dodatečně upravil na safety car. Oproti sériové verzi tak v kabině najdeme bezpečnostní rám, dodatečnou výbavu v podobě komunikační techniky a chybět nesmí ani LED diodové majáky na střeše.

Švédský safety car bude poháněn klasickým řadovým šestiválcem o objemu tři litry a výkonem 350 koní. Točivý moment činí 500 Nm a veškerá síla motoru putuje na obě nápravy skrze šestistupňový automat. Vcelku zajímavé jsou pak údaje, jako je zrychlení z 0 na 100 km/h za pět sekund, nebo elektronicky omezená maximálka 250 km/h.


Na bezpečnost dohlížející Volvo V60 Polestar musí mít i výkonný brzdný systém, tudíž mu nechybí vnitřně chlazené kotoučové brzdy s třmeny Brembo. Vše je doplněno o dvacetipalcová kola s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport o rozměru 245/35.

Kdo s velkým zájmem sleduje závody WTCC, pak by měl vědět, že prvotní nasazení speciálního Volva V60 Polestar proběhne už dnes a dále o tomto víkendu. První závod se totiž jede na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet.

Volvo zde bude soupeřit s dalšími značkami jako jsou Citroën, Honda, Lada a Chevrolet, přičemž za volant soutěžních modrých speciálů usednou Fredrik Ekblom a Thed Björk. Závodu se účastní modely S60 Polestar se žlutými prvky ve výkonnostní specifikaci TC1.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: