Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Formule 1 bojovala proti závodnímu superbiku. Kdo vyhrál na okruhu Silverstone?

News

31.03.2016

Jak dopadne okruhový souboj monopostu Formule 1 a závodního superbiku BMW S1000RR? To se dozvíte v následujícím srovnávacím videu.

7tlxG1-aWtI

Snad každý automobilový fanoušek se někdy zajímal o to, zda je rychlejší výkonný motocykl, nebo nadupané sportovní auto. Jak to ale dopadne v případě, když se proti sobě na okruhu Silverstone postaví David Coulthard v monopostu Formule 1 a závodní motorka kategorie superbike s Guyem Martinem?

Trošku technicky zdatnější čtenáři ihned tuší, že prvotní zrychlení z nulové rychlosti bude ovládat motocykl, a to díky lepšímu poměru výkon:hmotnost. Až při ostré sportovní jízdě by měla mít navrch Formule, protože má lepší rozložení hmotnosti a celkově se dá lépe ovládat na limitu.

Na úvod vám jen prozradíme, že závodní motorka byla na Silverstonu o půl minuty pomalejší než Formule. Aby se tedy ztráta vyrovnala, musel Coulthard zajet čtyři kola, zatímco Martin jel o kolo méně. Otázka tedy zní, kdo myslíte, že nakonec vyhrál?

Celé video stojí rozhodně za zhlédnutí, protože v něm vidíme dva špičkové stroje, které řídí dva skuteční profesionálové. Zajímavostí je i to, že Coulthard se s Martinem nikdy předtím neviděl osobně, což jistě platilo i o samotných členech obou týmů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: