Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Doufali jste v novou generaci Jaguaru XK? Raději na ní zapomeňte

News

31.03.2016

Britská automobilka Jaguar definitivně zavrhla možnost návratu velkého luxusního kupé s názvem XK. Důvodem je možné narušení prodejů modelu F-Type.

Dřívě luxusně-sportovní GT se tak nedočká dříve očekávaného nástupce. Ještě loni se přitom mluvilo o tom, že v budoucnu se můžeme těšit na jeho zcela novou generaci. Problém však tkví v tom, že současný Jaguar F-Type je jeho blízkým konkurentem a výrobce logicky netouží potom, aby spolu vozy navzájem soupeřily v prodejních statistikách.

Se vším přišel šéf severoamerického zastoupení značky Joe Eberhardt. Ten totiž řekl, že se nástupce XK rozhodně nechystá. Odůvodnil to tím, že jádro daného segmentu počítá s cenovým rozpětím mezi 35 a 125 tisíci dolary, což by u luxusně zaměřeného kupé nebylo možné dodržet.

Aby si pak F-Type a XK navzájem nekonkurovaly, musela by nová generace XK stát minimálně 125 tisíc dolarů, jenže F-Type v nejostřejší edici SVR stojí právě úplně stejně a nabídne nevídané jízdní zážitky.

K tomu všemu je nutné připočíst i to, že Jaguar by s nástupcem velkého kupé konkuroval premiové konkurenci, jakou je třeba Mercedes-Benz S Coupe. Na ní by však mohl v jistých oblastech ztrácet a výrobce zkrátka raději upřednostní prověřený prodejní hit F-Type, než sázet další finance a úsilí do nejistého projektu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: