Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Od roku 2022 budou mít všechna nová auta systém autonomního brzdění

News

18.03.2016

Hned dvacet automobilek uzavřelo před pár dny dohodu, týkající se nasazení autonomního brzdného systému do základní výbavy všech jejich modelů.

Autor:Roman HavlínFoto:

Jedná se o výrobce Audi, BMW, Fiat Chrysler, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia, Maserati, Volvo, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Porsche, Nissan, Subaru, Tesla, Toyota, Volkswagen a Mazda.

Prozatím se uvádí, že dohoda se vztahuje na trh v USA, a to počínaje prvním zářím roku 2022. Nové schválené ustanovení říká, že všechna nová auta budou vybavena v základní výbavě systémem, který sám zastaví nebo aspoň zpomalí vozidlo, pokud jeho řidič nereaguje na překážku před sebou a nebrzdí.

Provedené výzkumy amerických organizací IIHS a NHTSA pak říkají, že během tří let by měl tento povinně instalovaný systém zabránit 28 tisícům nehodám a 12 tisícům zranění.

Společně s tím se dá taktéž očekávat, že povinnost zapracovat autonomní brzdění do základní výbavy každého nově vyrobeného vozu, postihne časem i Evropský kontinent.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: