Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ultimátní Chevrolet Camaro ZL1 přichází. Má jedenáct chladičů a pořádný osmiválec

Představení

16.03.2016

Americká automobilka Chevrolet oficiálně představila novou generaci ostrého Camara s přízviskem ZL1. Nabídne 640 koní a sám výrobce jej považuje za dokonalost.

V hledáčku si nové Camaro vyhlédlo soupeře v podobě BMW M6 či Jaguaru F-Type R. Nová generace ZL1 se tak musí pyšnit pořádnou technikou. Posílen byl motor, přibyly ostřejší brzdy Brembo, magnetoreologické tlumiče a taktéž desetistupňový automat.

Ten může majitel vyměnit za poctivý manuál se šesti stupni, který nabídne funkci automatických meziplynů. A jak vlastně nové Camaro ZL1 poznáte? Zvětšily se otvory pro přívod vzduchu k motoru a brzdám, roztáhly se blatníky, nový je přední splitter a prahové nástavce.

Sám Chevrolet uvádí, že vůz strávil sto hodin v aerodynamickém tunelu, aby měl co nejnižší odpor vzduchu a zároveň velký přítlak ve vysokých rychlostech.  Ve srovnání s předchůdcem je o 90 kg lehčí a brzy se objeví i v otevřené verzi kabriolet.

Ve standardní výbavě najdeme sportovní sedadla Recaro, sportovní volant s plochou spodní částí a systém Performance Data Recorder. Ten dovede zpracovat data z jízdy na okruhu a přepracovat je do stahovatelné podoby.

Nové Camaro ZL1 však nabízí to nejdůležitější pod kapotou. Je zde ukryt kompresorem přeplňovaný osmiválec LT4 o objemu 6,2 litru. Ten skrze elektronicky řízený samosvor posílá na zadní kola výkon 649 koní a točivý moment 868 Nm. Co se týče dalších parametrů, zrychlení z 0 na 100 km/h by měl zběsilý Amík zvládnout pod čtyři sekundy a jeho maximálka překročí 290 km/h.

Kdo následně zvolí desetistupňový automat, dočká se zřejmě nevídaného jízdního zážitku. Je totiž vybaven speciálním softwarem, který má nabídnout bleskurychlé řazení a zážitek z jízdy.

Mezi pozoruhodné zajímavosti patří i to, že Camaro ZL1 dostalo jedenáct chladičů. Je to proto, že Chevrolet počítá s plným nasazením vozu na okruzích, takže jej navíc vybavil i pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supercar o rozměru 285/30 ZR20 vpředu a 305/30 ZR20 vzadu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: