Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Australská policie dostala služební Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe

News

16.03.2016

Australská policie se může chlubit novou posilou v podobě zběsilého Mercedesu-AMG GLE 63 S Coupe. Tamní dálniční oddělení tak bude mít o zábavu postaráno.

Vysoce výkonný crossover totiž bude používán jako dálniční hlídkového vozidlo a za úkol má stíhat případné provinilce za volantem. Aby jej nikdo nepřehlédl, jeho karoserie nese nápadně modré zbarvení se žlutými akcenty a důležitými polepy.

Policejní GLE 63 S Coupe je součástí kampaně Victoria Police. Ta se mimojiné zaměřuje na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zmiňuje, že je důležité, aby lidé uvažovali o nákupu moderního bezpečnějšího vozu. V případě nehody totiž mají mnohem vyšší šance na přežití, než tomu je u starých automobilů.

Pod kapotou policejního speciálu pracuje 5,5litrový osmiválec se dvěma turby, který poskytuje 585 koňských sil a 760 Nm točivého momentu. Výkon je posílán na obě nápravy skrze sedmistupňovou automatickou převodovku a systém 4MATIC.

Nová dálniční posila zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a je schopna dosáhnout nejvyšší rychlosti 250 km/h. Společně s tím je vůz vybaven potřebnou elektronikou, zahrnující efektně zapracované LED majáky a vysílačky v kabině.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: