Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Honda NSX Type R bude čistou zadokolkou

News

10.03.2016

Nová generace supersportovní Hondy NSX bude mít hodně práce s tím, navázat na svého úspěšného předchůdce. Časem má navíc přijít ostrá verze Type R, na kterou těší všichni skalní fanoušci značky.

Ta se má narozdíl od klasické NSX zbavit elektromotorů na předních kolech a taktéž baterií. Tím Honda uspoří cenné desítky kilogramů na už tak těžkém autě, předpokládá se, že by úspora mohla dosáhnout i dvouset kilo.

V podstatě by zůstal jen elektromotor na klikové hřídeli. Ke všemu se vyjádřil i Nick Robinson, což je jeden z vývojových šéfů modelu NSX. Ten řekl: „Jsou místa, kde bychom mohli snižovat hmotnost. Jsme pořád Honda, takže náklady na vývoj jsou důležité a pro limitovanou edici obzvlášť".

Jak mnohým z vás došlo, ostrá verze tak bude zadokolkou. Auto má navíc z výroby i tzv. "mód údržby". V něm je veškerý dodatečný elektrický pohon odstaven, mimo činnost je pak postaveno i ABS a podle Robinsona se vůz chová podivně, protože není zvyklý na odpojení zbylých elektromotorů.

Sám majitel jej ale aktivovat nemůže, protože se tak děje výhradně za pomoci speciálního továrního kódu. Ten je podobný cheatu na konzoli Playstation a po jeho zadání se z klasické NSX stane čistá zadokolka.

Mimochodem, Honda NSX s náhonem na zadek se letos objeví na závodu Pikes Peak. Současně s tím se spekuluje i o příchodu NSX v otevřeném provedení Roadster. To by mělo dostat odnímatelné střešní panely a díky vysoké tuhosti karoserie nebude ohrožena samotná pevnost vozu. 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: