Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Druhá generace Porsche Panamera dostane verzi kombi a motor 3.0 TDI

News

04.03.2016

Druhá generace sportovního Porsche Panamera by se měla ukázat letos v létě. S blížící se premiérou tak na povrch vyplouvají další informace o voze samotném.

Podle nových zpráv dostane nová Panamera podvozkovou platformu MSB, na váze zhubne přibližně 90 kilogramů a pod její kapotou se v základu ocitne šestiválcový naftový motor 3.0 TDI, popřípadě benzinový třílitr TSI.

Současně s tím je už jasné, že do nabídky se postupem času dostane provedení kombi, jenž ponese jmenovku Shooting Brake. Díky využití platformy MSB bude moci Porsche vyrobit novou Panameru s prodlouženým rozvorem, ve verzi hybrid, plug-in hybrid a také jako čistý elektromobil.

Kromě výše uvedených základních motorizací se v nabídce objeví i vznětový osmiválec s elektrickým kompresorem. Tohle pohonné ústrojí přitom bylo představeno u Audi SQ7. Co se týče čistě elektrické verze, Porsche zvažuje, že tohle provedení Panamery vybaví příplatkovým pomocným agregátem. Majitel se tak nebude muset spoléhat na přítomnost nabíjecích stanic.

Pro ty nejnáročnější bude připravena Panamera Turbo S. Ta nabídne přeplňovaný benzinový osmiválec se dvěma turbodmychadly o výkonu 600 koní a koupit jí bude možné i ve verzi Shooting Brake.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: