Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Mégane Grandtour: Kombi má o 4 cm delší rozvor a o 137 l větší kufr

Představení

03.03.2016

Půl roku po hatchbacku se představuje druhá karosářská verze nové generace Méganu. Tím obměna klíčové modelové řady končí, s třídveřovou verzí, kabrioletem ani sedanem se u novinky totiž nepočítá.

Nový Renault Mégane Grandtour sází na maximální podobnost s výchozím hatchbackem. Na rozdíl od předchůdce tedy nevsadí na specifický design zadních partií, s minulým vydáním kombíku ho ale spojuje jiná vlastnost – má prodloužený rozvor, což není u kombi v poslední době už zvykem.

Rozvor se mezigeneračně natáhl o jeden a proti hatchbacku o čtyři centimetry, přesná hodnota je 2712 mm. Celková délka 4626 mm je o 67 mm větší než u předchůdce, zároveň se karoserie nepatrně snížila a rozšířila. Základní objem zavazadlového prostoru zůstává 521 litrů (podle obvyklé normy VDA).

Od hatchbacku se kombi liší přítomností mezipodlahy. V horní pozici je v jedné rovině se sklopenými opěradly zadních sedadel, která se sklápí jednoduše zatažením za páčku. Pod takto umístěnou podlážkou je prostor o objemu 50 litrů. Její segmenty je možné nejen spustit na dno, ale také umístit svisle a tím kufr rozdělit na dvě části. Mimo to má nový Mégane Grandtour sklopné sedadlo spolujezdce, celková možná délka prostoru pro náklad tak činí 2,77 m.

Struktura nabídky bude totožná s hatchbackem. Platí to pro příplatkovou výbavu, kde nechybí možnost zvolit diodové světlomety, celou paletu asistenčních systémů nebo multimediální rozhraní R-Link 2, i paletu motorů. Ty benzinové mají objem 1,6 l (85 kW) nebo 1,2 l a turbo (74, resp. 97 kW), naftové 1,5 l (81 kW) a 1,6 l (96 kW). Sportovněji laděná verze GT dostane řízení zadních kol a motory 1,6 l TCe (151 kW) nebo 1,6 l dCi (121 kW). V obou případech bude standardem dvouspojková převodovka.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: